Integracja danych do aplikacji IoT i Industry 4.0

776

Nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing umożliwia łatwy i bezpieczny transfer danych za pomocą protokołów REST oraz i obsługuje bazy danych NoSQL.

Na rynku pojawiła się nowa wersja oprogramowania dataFEED OPC Suite firmy Softing z obsługą wtyczek REST i baz danych NoSQL. REST Connector, zaprezentowany już w wersji beta na tegorocznych targach HMI, umożliwia integrowanie danych z sieci automatyki w aplikacjach obsługujących protokoły REST. Dane mogą pochodzić z wielu źródeł, włączając w to systemy sterowania różnych producentów, takich jak Siemens, Rockwell, Mitsubishi i B&R oraz z serwerów OPC UA lub OPC Classic. W połączeniu z drugą nową cechą, obsługą zapisu do baz danych NoSQL, takich jak MongoDB, dataFEED OPC Suite nadaje się idealnie do aplikacji IoT i Industry 4.0. Protokoły REST są używane w szczególności do komunikowania się z aplikacjami pracującymi w chmurze obliczeniowej, takimi jak Production Performance Manager od Bosch Software Innovations. Bazy danych NoSQL umożliwiają szybkie przetwarzanie ogromnych ilości danych. Z tego powodu często stanowią one podstawę do realizacji zaawansowanych metod analitycznych („Big Data Analytics”),  które mogą być wykorzystywane na przykład do predykcyjnego utrzymania ruchu.

“Skuteczne i niezawodne dostarczanie danych produkcyjnych jest kluczowym wyzwaniem we wdrażaniu aplikacji IoT i Industry 4.0,” powiedział Andreas Roeck, menadżer produktu z działu Data Integration w firmie Softing Industrial. “Oprogramowanie dataFEED OPC Suite daje naszym klientom i partnerom duże możliwości w zakresie w integracji danych w sposób łatwy, elastyczny i przyszłościowy.”

Oprogramowanie dataFEED OPC Suite firmy Softing obejmuje pełen pakiet komponentów do komunikacji z chmurą OPC i IoT w ramach pojedynczego produktu. Poza zintegrowanym interfejsem REST, bramką dostępową MQTT i obsługą OPC UA umożliwia łatwe integrowanie starszych i nowych kontrolerów w rozwiązaniach z chmurą obliczeniową, np. Microsoft Azure lub IBM Bluemix. Nowoczesny graficzny interfejs użytkownika z zestawem zorientowanych praktycznie, inteligentnych ustawień wstępnych i intuicyjnymi wskazówkami, ułatwiają integrację systemu i oferują maksymalną użyteczność.

Więcej informacji: www.softing.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj