Grupa AIUT od 2022 rośnie po połączeniu z IMI Polska

534

Spółka AIUT w styczniu 2022 r. przejęła większościowe udziały w firmie IMI Polska z siedzibą w Krakowie, specjalizującej się w budowie maszyn i stanowisk zrobotyzowanych oraz systemów bezpieczeństwa. Inwestycja jest elementem konsekwentnie realizowanej strategii wzrostu Grupy AIUT, a jej celem jest zwiększenie dostępności usług firmy w Małopolsce i umocnienie pozycji na lokalnym rynku dostawców automatyki przemysłowej. To dziewiąty punkt na biznesowej mapie AIUT w Polsce.

– Jesteśmy dumni, że IMI Polska staje się częścią Grupy AIUT. Cieszę się, że znaleźliśmy właściwego partnera na małopolskim rynku dostawców automatyki przemysłowej i jestem przekonany, że decyzja o połączeniu IMI z AIUT przyniesie obu stronom długoterminowe korzyści. Konsolidacja sił pozwala nam być bliżej klientów prowadzących swoje biznesy w Krakowie i okolicach, i jeszcze lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Jednocześnie pragniemy szeroko korzystać z kompetencji nowego zespołu także w ramach innych projektów i rozbudowywać go – zaznacza Marek Gabryś, prezes AIUT.

IMI-Polska Sp. z o. o. specjalizuje się w projektowaniu i budowie maszyn, urządzeń i stanowisk zrobotyzowanych. Firma wdraża rozwiązania w oparciu o rozbudowaną strategię bezpieczeństwa i ma na swoim koncie ponad 100 pomyślnie zrealizowanych projektów, w tym zwłaszcza dla przemysłu ciężkiego, automotive, elektrotechnicznego, FMCG i spożywczego. W ramach transakcji IMI Polska zostanie biznesowo zintegrowana z działem Automatyki i Robotyki firmy AIUT, z określoną autonomią działań w ramach partnerskiego modelu współpracy.

– Doszliśmy do momentu, w którym musieliśmy dokonać wyboru pomiędzy dalszym samodzielnym rozwojem albo wzrostem u boku większego profesjonalnego partnera, jakim jest AIUT. Podjęta decyzja pozwala nam zarówno na realizację dotychczasowych projektów oraz otwiera przed nami nowe możliwości biznesowe – komentuje Leszek Gularek, prezes IMI Polska.

Obie firmy kierują się podobnymi wartościami, kładąc nacisk na etykę i szacunek w biznesie, jako punkty wyjścia do określenia wspólnej strategii działań i rozwoju Grupy AIUT. – Zespół IMI Polska to doskonali praktycy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać będą rozwój naszych rozwiązań i usług. Ich kompetencje i system wartości są zbieżne z naszymi, dlatego stanowić będą przedłużenie naszych możliwości w zakresie automatyzacji i robotyzacji procesów przemysłowych na krakowskim rynku – dodaje Marek Gabryś.

Naprzeciw klientom: Nowe lokalizacje AIUT w Krakowie, Rzeszowie i  Łodzi

AIUT jest największym polskim integratorem rozwiązań dla przemysłu z ponad 30-letnim doświadczeniem w automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Spółka zatrudnia dziś blisko 1000 pracowników, w tym ponad 600 inżynierów. Firma dynamicznie się rozwija, pozyskując nowych partnerów i wchodząc na kolejne rynki. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy otwarto cztery nowe oddziały spółki. – Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym z siecią lokalnych centrów kompetencji, gdzie nasi inżynierowie udzielają klientom bezpośredniego wsparcia w ramach realizacji inwestycji i zadań serwisowych. W 2021 roku otworzyliśmy nowy oddział spółki w Kanadzie oraz dwa kolejne oddziały AIUT w Polsce, w Łodzi i Rzeszowie. W 2022 kontynuujemy naszą strategię rozwoju, otwierając filię w stolicy Małopolski dzięki transakcji z IMI Polska – podsumowuje Marek Gabryś.
Pozostałe oddziały AIUT na świecie działają w Chinach, Indiach, USA, Niemczech oraz Rumunii.

Źródło: AIUT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj