Firma Seeq wprowadza nowe pakiety oprogramowania Seeq Enterprise i Seeq Team

463

Nowe edycje uwzględniają wymagania wdrożeniowe użytkowników końcowych, od pojedynczych zakładów i obiektów po duże korporacje i usługi w chmurze obliczeniowej. Firma Seeq, będąca czołowym producentem przemysłowego oprogramowania do zaawansowanej analizy systemów IIoT, wprowadza nowe funkcje i aplikacje w ramach pakietów Seeq Team i Seeq Enterprise. Obie edycje odpowiadają potrzebom klientów, począwszy od lokalnych zakładów wodociągowych po międzynarodowe koncerny chemiczne, farmaceutyczne i naftowo-gazowe.

Obie edycje, pracujące najlepiej jako środowiska SaaS on AWS lub Microsoft Azure, stanowią kulminację nauki i doświadczeń z setkami wdrożeń Seeq w organizacjach zajmujących się produkcją procesową. Producentom tym Seeq oferuje zaawansowane procesy analityczne, mające na celu poprawę wyników produkcyjnych i biznesowych w ich organizacjach.

Seeq Cortex, wcześniejszy Seeq Server, został zawarty w obu edycjach i stanowi silnik wykonawczy oferujący kluczowe funkcje łączności z wieloma źródłami i typami danych, bezpieczeństwa, skalowalności obliczeń i inne. Seeq Cortex zapewnia natychmiastowe i długoterminowe wsparcie dla architektur danych klientów i wymagań IT.

“Seeq Cortex umożliwia natychmiastowy dostęp do innowacji analitycznych z istniejącymi architekturami danych i silosami, jednocześnie wspierając plany i strategie danych klientów w chmurze,” powiedział Steve Sliwa, prezes i współzałożyciel Seeq Corporation. „Cortex jest podstawą analizy predykcyjnej, diagnostyki, uczenia maszynowego i analizy opisowej wykorzystywanej przez klientów na całym świecie.”

Korzyści Cortex to:

  • Abstrakcja źródeł danych przy szybkiej łączności z wieloma oraz z różnymi szeregami czasowymi i kontekstowymi źródłami danych, w tym z archiwizatorami danych oraz źródłami bazującymi na bazach danych SQL.
  • Duża szybkość obliczeniowa uzyskana dzięki równoległemu silnikowi specyficznemu dla szeregów czasowych, umożliwiająca szybkie wykonywanie analiz danych, w tym interpolacji, filtrowania, czyszczenia i modelowania.
  • Bezpieczeństwo danych i kontrola dostępu użytkowników poprzez integrację z OSIsoft PI w celu kontroli dostępu z wykorzystaniem tagów; organizacje mogą wdrażać własne zasady zarządzania.

Seeq Team został zoptymalizowany pod kątem nowych wdrożeń w jednym obiekcie, takim jak zakład wodociągowy lub elektrownia z ograniczoną liczbą szeregów czasowych i kontekstowych źródeł danych, jak również do pierwszego użycia Seeq przez grupę roboczą w większej organizacji. Szybkie i łatwe wdrożenie Seeq oraz wynikający z tego zwrot z inwestycji pokażą korzyści płynące z wykorzystania istniejących danych i wiedzy, pozwalające na poprawę wyników produkcyjnych.

Seeq Enterprise jest przeznaczony do złożonych wdrożeń w jednym zakładzie, wielu lokalizacjach oraz w przedsiębiorstwach z setkami lub tysiącami użytkowników. Obejmuje obsługę bardziej złożonych źródeł danych, takich jak jeziora danych i systemy ERP, a także funkcje umożliwiające integrowanie zespołów zajmujących się badaniami nad danymi OT i IT, prowadzącymi inicjatywy w zakresie transformacji cyfrowej. Specyficzne cechy Seeq Enterprise:

  • Seeq Data Lab jest oparty na notebookach Jupyter, co ma umożliwić łatwy dostęp z poziomu języka Python do funkcji Seeq oraz do ogromnej biblioteki modułów i algorytmów open source.
  • Nieograniczona liczba użytkowników Seeq: W Seeq Enterprise nie ma ograniczenia liczby użytkowników.
  • Większa liczba źródeł i bardziej złożone źródła danych: Seeq Enterprise obsługuje do 10 połączeń, w tym takie źródła, jak jeziora danych, ERP oraz bazy danych inne niż SQL.
  • Wsparcie dla ścieżki audytu: Seeq Enterprise zawiera funkcje i narzędzia administracyjne dla klientów z branży regulowanych, w tym wsparcie dla CFR Part 11.
  • Narzędzia do wizualizacji danych: Seeq Enterprise wspiera integrację danych z aplikacjami BI i procesowymi, takimi jak Tableau, PowerBI, Spotfire i OSIsoft PI Vision.

Oprócz obsługi dużych wdrożeń za pomocą Seeq Enterprise, dostępna jest również opcja licencjonowania pośredniego Seeq poprzez jego REST API i powiązane zestawy programistyczne dla języków Java, C# i Python oraz łączność z ponad 10 korporacyjnymi źródłami danych. Ta licencja (Seeq Strategic Agreement) jest odpowiednia dla klientów Seeq, którzy potrzebują tych możliwości i zobowiązują się na wiele lat do współpracy z Seeq w ramach swojej organizacji.

„Firma Seeq w dalszym ciągu udostępnia atrakcyjne rozwiązania analityczne dla użytkowników końcowych zajmujących się produkcją procesową i przedsięwzięciami w ramach Industry 4.0,” komentuje Janice Abel, główny analityk w ARC Advisory Group. „Potrzeba szybciej dostarczanych i lepszych informacji jest stałym wymogiem dla organizacji inwestujących w IIoT i inteligentną produkcję.”

Szybki rozwój Seeq jest częściowo napędzany partnerstwami oraz zaangażowaniem w przetwarzanie w chmurze. Seeq jest dostępny w AWS marketplace oraz w programie AWS Industrial Competency Partner. Jeśli chodzi o platformę Microsoft Azure, Seeq jest dostępny w Azure Marketplace od 2019 roku, a w zeszłym roku został uznany za finalistę 2020 Microsoft Energy Partner of the Year.

Oferta Seeq jest dostępna na całym świecie za pośrednictwem globalnej sieci partnerskiej integratorów systemów, zapewniającej szkolenia i wsparcie produktów Seeq w ponad 40 krajach, nie licząc kanałów sprzedaży bezpośredniej w Ameryce Północnej i Europie. Więcej informacji dotyczących Seeq można znaleźć na stronie seeq.com