Firma Robustel wprowadza na rynek bramki IoT nowej generacji obsługujące EDGE Computing, wspierane przez RobustOS Pro – nowy system operacyjny oparty na Debianie

85

Firma Robustel wzmacnia swoją wiodącą w branży ofertę routerów i bram przemysłowych IoT za pomocą nowej serii konkurencyjnych cenowo bramek w pełni zintegrowanych z EDGE Computing.

Wykorzystując szeroką i ugruntowaną gamę produktów przeznaczonych do przemysłowych rozwiązań IoT/M2M, firma Robustel zawsze poszukuje nowych i innowacyjnych sposobów obsługi klientów w kluczowych branżach przemysłowych. Od momentu założenia w 2010 r. głównym wyróżnikiem firmy było wsłuchiwanie się i angażowanie w potrzeby rynku w celu zapewnienia rozwiązań spełniających realne wymagania oraz konkurencyjnej ceny, pozwalającej wykorzystać skalę i potencjał ogromnej infrastruktury Internetu Rzeczy.

Wraz z wprowadzeniem pierwszej generacji bramek przemysłowych 5G R5020 w 2020 r., firma Robustel dostrzegła potężny globalny trend charakteryzujący się tym, że klienci polegają na infrastrukturze Cloud IoT w celu dostarczania różnorodnych rozwiązań IoT na wszystkich rynkach pionowych. Istnieje jednak rosnąca podgrupa klientów, która wymaga większej liczby operacji przetwarzania brzegowego, aby uniknąć zbędnego szumu w sieci i przeciążenia spowodowanego dużymi ilościami danych przesyłanych strumieniowo przez sieć komórkową.

Wymóg przetwarzania danych EDGE/FOG wiąże się z zapotrzebowaniem na urządzenia nowej generacji mogące pochwalić się najnowocześniejszymi funkcjami łączności sieciowej i zarządzania, które klienci znają z innych rozwiązań Robustel, ale z uwzględnieniem znacznie wyższego poziomu inteligentnych funkcji pokładowych i możliwości przetwarzania w połączeniu z bardziej wszechstronnym i skalowalnym systemem operacyjnym.

W tym zakresie seria Edge Gateway firmy Robustel ma nadzieję zrewolucjonizować rynek komputerów przemysłowych i routerów, dostarczając produkty nie tylko dostępne w przystępnej cenie na rynku masowym, ale także oferując specyfikacje i funkcje bardzo oczekiwane przez klientów.

– Tradycyjnie przemysłowy rynek IoT był domeną dwóch bardzo różnych rozwiązań – mówi przedstawiciel firmy Desmond Kuang, Global SVP of Sales and Product Marketing. – Mieliśmy klientów, którzy nie byli w stanie skutecznie wdrażać skalowania, ponieważ albo nabyli rozwiązanie ewidentnie przewymiarowane w stosunku do swoich wymagań, albo próbowali zbudować własne rozwiązanie w oparciu o kombinację komputera przemysłowego i routera, co zwiększało prawdopodobieństwo awarii. Nasze produkty Edge Gateway zostały zaprojektowane tak, aby rozwiązać oba problemy rynkowe w jednym eleganckim rozwiązaniu.