Firma OMRON wprowadza na rynek nową generację robotów serii i4H SCARA do obsługi najcięższych ładunków

508

Wytrzymały robot i4H SCARA może przenosić ładunki o masie do 15 kg i został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z linią produkcyjną. Najnowszy robot przemysłowy i4H SCARA firmy OMRON pozwala sprostać wymaganiom masowego dostosowywania, umożliwiając wytwarzanie bardzo zróżnicowanych produktów w małych partiach, w efekcie czego producenci mogą poszerzyć swoją ofertę. Model i4H SCARA pojawia się na rynku niedługo po premierze robota SCARA i4L do niewymagających zastosowań.

Model i4H ma unikatowe rozwiązania konstrukcyjne, które idą w parze z najwyższą innowacyjnością i jakością produktów firmy OMRON. Moduł EtherCAT firmy OMRON, który jest podłączony bezpośrednio do ramienia robota, upraszcza projektowanie skomplikowanych narzędzi. Wbudowane sterowniki nowej generacji zajmują mniej miejsca i minimalizują okresową obsługę techniczną. Model i4H wyposażono również we wbudowane interaktywne funkcje obsługi technicznej. Wysoka prędkość i precyzja robota i4H SCARA gwarantują dokładność i poprawność montażu.

„Negatywny wpływ pandemii COVID-19 na dzisiejszą gospodarkę światową jest niezaprzeczalny. Ze względu na pandemię w zakładach wdrożono surowe wymogi dotyczące dystansu społecznego i protokoły bezpieczeństwa. Potrzeba indywidualnego dostosowania linii produkcyjnej jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Model i4H odgrywa bardzo ważną rolę w automatyzacji procesów przepływu pracy, zapewniając jednocześnie pracownikom bezpieczny dystans społeczny i umożliwiając im skupienie się na innych zadaniach” — mówi Motohiro Yamanishi, starszy dyrektor generalny, który odpowiada za projekt rozwoju biznesu w dziale automatyki przemysłowej firmy OMRON.

„Robot i4H SCARA firmy OMRON zapewnia niezawodność obsługi ciężkich ładunków, która musi być szybka i precyzyjna przez cały czas. Model i4H stanowi idealne uzupełnienie linii produkcyjnej w zadaniach związanych z paletyzacją i załadunkiem w branży produkcji żywności i napojów” — mówi Tom Mathias, prezes i dyrektor generalny firmy OMRON Robotics and Safety Technologies, Inc., która jest wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu robotyki i bezpieczeństwa dla przemysłu i stanowi część działu automatyki przemysłowej firmy OMRON.

Najważniejsze cechy robota i4H SCARA:

Większa ładowność: Robot i4H SCARA firmy OMRON może przenosić ładunki o masie do 15 kg. Duża ładowność ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach takich jak załadunek, rozładunek, paletyzacja oraz podnoszenie i układanie. Model i4H jest idealnym wyborem dla firm działających w branży motoryzacyjnej, spożywczej lub dóbr konsumpcyjnych.

Bezproblemowa integracja z istniejącymi liniami produkcyjnymi: Technologia łączności EtherCAT firmy OMRON umożliwia synchronizację pomiędzy innymi urządzeniami automatyki. Upraszcza to zaawansowane procesy montażu, instalacji i wdrażania, które wymagają wysokiego poziomu precyzji i zaangażowania, a także zapewnienia kontroli jakości z integracją wizualną. Ponadto szeroki zakres dostępnych konfiguracji modelu i4H pozwala na dostosowanie go do każdego stanowiska roboczego.

Maksymalizacja czasu pracy bez przestojów: Operatorzy mogą kontrolować i ograniczać nieplanowane przestoje dzięki najlepszym wbudowanym interaktywnym funkcjom obsługi technicznej. Model i4H ma własny wyświetlacz, który upraszcza rozwiązywanie problemów, oraz wskaźnik świetlny „zdrowia” — to pierwsze tego typu rozwiązania na świecie. Użytkownik może podjąć odpowiednie działania w oparciu o kolor wskaźnika robota.

Cechy dodatkowe:

  • Ładowność 15 kg
  • Zasięg do 650 mm, 750 mm i 850 mm
  • Standardowe tuleje 210 mm lub 410 mm
  • Możliwość zamontowania wszystkich trzech modeli na posadzce lub ścianie* albo w pozycji odwróconej na suficie
  • Programowanie z obsługą EtherCAT i Ethernet*
  • Pierwsze na świecie wskaźniki świetlne „zdrowia” robota
  • Interaktywne funkcje obsługi technicznej*

*Od lata 2021 r.

Źródło: OMRON

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj