Firma OMRON inwestuje w tajwańską firmę Techman Robot Inc. specjalizującą się w obszarze robotów współpracujących

447

Firma OMRON będzie posiadać około 10% udziałów w firmie Techman oferującej technologie z zakresu robotyki, które umożliwiają wspólną pracę ludzi i maszyn

Firma OMRON Corporation poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej inwestycji kapitałowej w firmę Techman Robot, Inc. Jest to druga na świecie pod względem wielkości firma dostarczająca roboty współpracujące, które mogą dzielić obszar pracy z ludźmi. Firma OMRON będzie posiadać około 10% udziałów w firmie Techman. Finalizacja inwestycji jest planowana na grudzień 2021 r.

W 2018 roku firma OMRON zawarła strategiczny sojusz z firmą Techman w celu sprostania rosnącym potrzebom w zakresie automatyzacji, które wynikają między innymi z niedoboru wykwalifikowanych pracowników na rynku. Od tego czasu roboty współpracujące Techman z serii TM były sprzedawane pod wspólną marką na całym świecie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej firmy OMRON. Wspólne działania OMRON i Techman zaowocowały również opracowaniem mobilnego manipulatora, który jest robotem łączącym cechy mobilnego robota firmy OMRON i robota serii TM, aby umożliwić stworzenie środowiska opartego na współpracy ludzi i maszyn. Celem inwestycji OMRON w firmę Techman jest wspólne opracowywanie innowacyjnych rozwiązań robotyki, które połączą możliwości urządzeń automatyki przemysłowej marki OMRON oraz robotów współpracujących Techman. Wspiera to zapewnianie bezpieczeństwa i wydajności oraz rozwiązywanie problemu związanego z brakami kadrowymi w zakładach produkcyjnych.

Junta Tsujinaga, prezes działu automatyki przemysłowej firmy OMRON, komentuje: „Środowisko przemysłu produkcyjnego znacząco się zmienia. Z myślą o wyprzedzeniu tych zmian od 2016 roku firma OMRON prowadzi zaawansowaną produkcję w oparciu o unikatową koncepcję generowania wartości „i-Automation” w celu rozwiązywania problemów, z którymi mierzą się zakłady produkcyjne. Od czasu przejęcia przez OMRON firmy produkującej roboty przemysłowe Adept Technology Co., Ltd. w 2015 roku skupiamy się na technologii robotów i rozwoju rynku”.

Dr Shi-Chi Ho, prezes Techman Robot, powiedział: „Od 2018 roku firmie Techman Robot udało się osiągnąć status drugiego na świecie pod względem wielkości producenta robotów współpracujących. Naszym celem jest tworzenie inteligentnych rozwiązań dla fabryk w zakresie współpracy ludzi i maszyn. Cieszymy się, że możemy pogłębić nasze wieloletnie relacje z firmą OMRON poprzez tę współpracę. Jest to duża szansa dla obu przedsiębiorstw, która pozwoli nam właściwie reagować na szybko rosnącą lukę na rynku i zaspokoić zapotrzebowanie na inteligentną produkcję”.