Europa Systems jako Omron Solution Partner z innowacjami dla intralogistyki

711

Europa Systems jako Omron Solution Partner – jest pierwszym w Polsce certyfikowanym partnerem na systemy robotów mobilnych Omron. Obie firmy zawarły w styczniu 2019 r. strategiczne partnerstwo na rozwijanie technologii AIV (Autonomous Intelligent Vehicles) jako aplikacji ES SMART w sektorze intralogistyki.

Aplikacja ES Smart powered by Omron to w pełni autonomiczne, inteligentne rozwiązanie, które zapewnia wysoką elastyczność i wydajność w procesach automatyzacji. Nie wymaga modernizacji przestrzeni obszaru roboczego zakładu oraz programowania dokładnej ścieżki przejazdu. Potrafi planować alternatywne trasy, działa w bardzo dynamicznych środowiskach, bezpiecznie pracuje wśród ludzi. Europa Systems będzie rozwijać wraz z Omron autonomiczne technologie AIV – Autonomous Intelligent Vehicle w kierunku większych ładunków – obecnie ładowność to 120 kg, niebawem będzie również 250 i 500kg. Natomiast docelowo firma chce mieć produkt kompatybilny z tradycyjnymi systemami przenośników Heavy Load czyli o ładowności powyżej 1000kg.

Jesteśmy dumni z bycia jednym z pierwszych w Polsce oficjalnych partnerów Omron w nowej sieci Omron System Integrator. Zwiększa to nasze możliwości i zasoby dla projektów AGV, które rozwijamy od kilu lat w ramach grupy produktów Europa Systems. Globalni klienci potrzebują światowych partnerów w globalnych projektach. Dlatego cieszymy się na współpracę i mocne partnerstwo – powiedział Marcin Marszałek, Członek Zarządu Europa Systems. Polski producent ma ponad 20 lat doświadczenia w zakresie intralogistyki i wdrażaniu urządzeń i systemów transportu wewnętrznego. Jest europejskim liderem w zakresie automatyzacja przepływu i składowania materiałów w centrach dystrybucyjnych, magazynach i zakładach produkcyjnych.

Nasi inżynierowie z dużą praktyką w planowaniu projektów automatyzacji i wdrożeniu zaawansowanej automatyki w magazynach i zakładach produkcyjnych podzielą się swoimi doświadczeniami. Na miejscu odpowiedzą na pytania jak opracować kompleksową koncepcję automatyzacji logistyki, pozbawioną podstawowych i najczęstszych błędów – wyjaśnia Robert Jastrzębski Dyrektor Sprzedaży Europa Systems.

Jest to dla nas bardzo ważne aby pokazać, że warto inwestować w automatyzację a innowacyjne technologie są dostępne w Polsce – mówi Ilona Miziewicz-Groszczyk, Dyrektor Marketingu Europa Systems. Od kilku lat Polska staje się nowym punktem na logistyczno-magazynowej mapie Europy. W 2018 roku odnotowano rekordową wartość inwestycji dotyczących magazynów – 1,84 mld euro. Dlatego ważne będzie dla nas w perspektywie kolejnych lat aby budować silną pozycję dostawcy kompletnych rozwiązań w zakresie automatyki magazynowej na rodzimym rynku, wykorzystujemy w tym celu nasze światowe referencje i know-how – wyjaśnia.

Europa Systems

Europa Systems to wiodący producent zautomatyzowanych systemów logistyki wewnętrznej. Polski firma z województwa dysponuje jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie i zatrudnia ponad 200 inżynierów, techników i wysokiej klasy specjalistów. Ponad 20 letnie doświadczenie zdobyte dzięki realizacji setek projektów dla klientów w 35 krajach spowodowało, iż Europa Systems to rozpoznawalny dostawca światowej klasy rozwiązań w zakresie automatyzacji i optymalizacji wewnętrznych procesów transportu i magazynowania. Firma posiada Centrum Badawczo – Rozwojowe w ramach, którego testowane są innowacyjne rozwiązania takie jak autonomiczne, samojezdne wózki i roboty mobilne (AGV, AIV); czy opatentowany, jedyny na świecie Robo Wash & Dry – robot susząco-myjący do kontenerów wykorzystywanych w sektorze Retail. Produkty takich marek jak m.in: Bridgestone, Michelin, Cisowianka, Carlsberg, Rockwool, Avery Dennison, wykorzystują do procesów transportu i magazynowania zautomatyzowane systemy zaprojektowane i wyprodukowane przez Europa Systems.

Źródło: Omron