Digitalizacja procesów przemysłowych

779

Ten dokument opisuje, czym jest rewolucja Przemysłu 4.0, jakie czynniki wpłynęły na dalszą ewolucję przemysłu, dlaczego te przemiany zbiegają się w czasie z transformacją cyfrową w innych działach gospodarki oraz jak może wyglądać produkcja przyszłości? Ważnym elementem raportu jest też wskazanie istotnej roli aplikacji, a zwłaszcza systemów Enterprise Resource Planning (ERP) i Business Intelligence (BI).

Digitalizacja a Przemysł 4.0 — dwie strony tego samego medalu

Proces digitalizacji, transformacji cyfrowej (DX) zmienił już dokumentnie wiele branż w światowej gospodarce. Chyba najbardziej imponującą była ewolucja w bankowości, gdzie banki z instytucji zatrudniających tysiące ludzi i mających setki oddziałów, przekształciły się w firmy usługowe, gdzie IT, aplikacje decydują o ich sukcesie. Branża przemysłowa nie może i nie chce stać z boku.

Według badania IDC European DX Practice Survey, przeprowadzonego w marcu 2017 roku pośród przedsiębiorstw produkcyjnych w Europie Zachodniej, aż 67% tych podmiotów podjęło formalne kroki w kierunku transformacji cyfrowej w 2017 roku. Dalsze 20% zamierza je zacząć w najbliższym czasie, a tylko 13% jeszcze nie zaczęło, ale planuje takie działania. To badanie pokazuje, że przedsiębiorstwa produkcyjne podchodzą bardzo poważnie do transformacji cyfrowej, widzą jak duże zmiany ona poczyniła w innych branżach i starają się, jak najszybciej do niej dołączyć, aby nie znaleźć się w grupie firm, które nie przystosowały się do nowych realiów gry.

Czym jest tak naprawdę digitalizacja, transformacja cyfrowa? Dlaczego mówimy o tym teraz, skoro już od kilku dekad technologie cyfrowe zmieniają nasze życie? Przeczytaj cały raport

Pełna wersja raportu do pobrania:

POBIERZ RAPORT

Źródło: IDC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj