DENSO zwiększa wydajność i poprawia morale pracowników dzięki flocie autonomicznych robotów mobilnych MiR250

169

Główny dostawca części samochodowych i producent komponentów układu napędowego w Athens w stanie Tennessee, osiągnął szybki zwrot z inwestycji (ROI) za sprawą bezpiecznych i elastycznych robotów AMR marki Mobile Industrial Robots, które zautomatyzowały transport materiałów w zakładzie o powierzchni ponad 74 000 m2.

DENSO, wiodący dostawca rozwiązań mobilnych, zwiększył wydajność, poprawił morale pracowników i ergonomię stanowisk pracy oraz poradził sobie z trudnościami na rynku pracy, dzięki wdrożeniu sześciu autonomicznych robotów mobilnych (AMR) MiR250. AMRy zautomatyzowały transport materiałów w zakładzie produkcyjnym komponentów układu napędowego o powierzchni ponad 74 000 m2 w Athens, w stanie Tennessee w USA. W najnowszym case study na stronie MiR można przeczytać, że od momentu wdrożenia pierwszego robota w 2020 r. w DENSO wykonanych zostało już ponad 500 000 zautomatyzowanych zadań. Zwrot z inwestycji (ROI) zajął mniej niż rok, co dowiodło, że autonomiczne roboty mobilne są tym, czego firma potrzebuje, by zautomatyzować kolejne procesy w logistyce wewnętrznej.

DENSO, jeden z największych globalnych klientów MiR, wykorzystuje roboty marki Mobile Industrial Robots także w dwóch innych lokalizacjach w USA oraz w trzech zakładach w Europie i w dwóch w Azji. Według Travisa Olingera, inżyniera ds. logistyki i automatyki w DENSO, firma wybrała AMR zamiast automatycznych pojazdów kierowanych (AGV), ponieważ autonomiczne roboty mobilne mogą poruszać się samodzielnie, szybko mapując pomieszczenia i zachodzące w nich zmiany, co eliminuje kosztowny problem dostosowywania infrastruktury zakładu.

„Autonomiczne roboty mobilne były oczywistym wyborem dla naszego niezwykle dynamicznego środowiska, o którym wiedzieliśmy, że będzie wymagało od robotów regularnych zmian tras” – powiedział Olinger. „Po przetestowaniu AMR różnych dostawców postawiliśmy na roboty MiR z uwagi na ich elastyczność, bezpieczeństwo i łatwości obsługi. MiR wyróżniał się możliwością wykorzystania połączeń REST API do komunikacji z robotami, intuicyjnością oprogramowania MiR Fleet, łatwością tworzenia map, zadań i zmian lokalizacji. Autonomiczne roboty mobilne MiR były po prostu niezwykle intuicyjne w porównaniu z innymi produktami, które rozważaliśmy”.

Olinger powiedział, że roboty MiR250 były szczególnie atrakcyjne ze względu na ich prędkość (2 m/s), udźwig 250 kilogramów, dostosowany do przenoszenia ciężkich metalowych części oraz możliwość poruszania się w wąskich przestrzeniach. Standaryzacja podnośnika MiR250, który ciągnie wózki partnera, firmy ROEQ, pozwoliła DENSO na szybkie rozszerzenie działalności na inne obszary przy użyciu tej samej podstawy robota i dostosowaniu jej do różnych zadań. Gdy zespół inżynierów DENSO otrzymuje dodatkowe prośby o zautomatyzowany transport, może łatwo projektować stojaki wokół wózków, pomagając zwolnić miejsce, zwiększyć elastyczność i szybciej uzyskać korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj