Cyfrowa transformacja sektora produkcyjnego z rozwiązaniami z zakresu IIoT

1194

Cyfrowa transformacja sektora produkcyjnego to faktyczny proces, realizujący w praktyce koncepcję Przemysłu 4.0. Bez implementacji konkretnych rozwiązań technologicznych, takich jak te z zakresu IIoT, przedsiębiorcy nie będą w stanie odnaleźć się na wysoko konkurencyjnym rynku. Jakie efektywne rozwiązania warto wdrażać?

Industry 4.0 rewolucja vs. ewolucja

Wiele osób postrzega Industry 4.0 jedynie jako szeroko promowany rewolucyjny koncept.
W Comarch na koncepcję Industry 4.0 patrzymy wielopoziomowo, rozumiejąc ją zarówno jako ewolucję modeli biznesowych i organizacyjnych, jak i możliwość dostarczenia nowych rozwiązań technologicznych, które automatyzują procesy zachodzące w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Przemysłowy Internet Rzeczy (IIoT) jest jednym z nich.

IIoT według doświadczeń Comarch

Mówiąc o technologiach towarzyszących koncepcji Przemysłu 4.0, skoncentrujemy się na jednej szczególnej  – IIoT. W naszym przypadku mówimy o tworzeniu środowiska rozwiązań z zakresu Internetu Rzeczy, charakteryzujących się szerokimi możliwościami deweloperskimi, dostarczając zarówno hardware, jak i software. Głównym elementem naszego ekosystemu jest Platforma IoT wraz z dedykowanymi IoT Hubami (odbiornikami) oraz Beaconami Comarch (przekaźnikami).

Korzyści dla działań produkcyjnych i biznesowych, wynikające z implementacji rozwiązań IIoT:

Industry 4.0 z Comarch

Nowoczesny zakład produkcyjny w dobie Industry 4.0 to taki, w którym przetwarzane są liczne dane, które następnie są wykorzystywane w zarządzaniu procesami decyzyjnymi i wytwórczymi. Nauczeni doświadczeniem we współpracy z naszymi Klientami wiemy, że istotne jest wprowadzenie rozwiązań, umożliwiających retrofitting poszczególnych elementów, bez konieczności wymiany całej infrastruktury, dlatego tak dużą uwagę przywiązujemy do rozwijania i w efekcie wdrażania inteligentnych produktów takich jak Smart Metering czy Asset Tracking, o których dowiecie się więcej w darmowym White Paperze, dostępnym pod linkiem:

Szczegółowa ścieżka dostępu: https://www.comarch.pl/iot-ecosystem/white-paper-industry-40/

Interesuje Cię technologia IIoT ? Skontaktuj się z ekspertem odnośnie rozwiązań Industry 4.0:

Pan Damian Banat
Business Development Manager Comarch Technologies
COMARCH S.A. 

e-mail: damian.banat@comarch.pl
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/damianbanat/