Uniwersalny sterownik z serii CP2E firmy OMRON wprowadza IoT do kompaktowych rozwiązań

774

Firma OMRON Corporation zaprezentowała nowy uniwersalny sterownik z serii CP2E. Sterownik ten łączy w sobie porty wejścia/wyjścia, komunikację oraz sterowanie osiami potrzebne do sterowania maszyną, zapewniając zaawansowaną kontrolę i łączność Internetu Rzeczy (Internet of Things) również dla kompaktowych maszyn. Programowalny mikrosterownik PLC umożliwia gromadzenie danych i komunikację między maszynami. Dzięki rozszerzonemu zakresowi temperatur, zwiększona została niezawodność w zastosowaniach specjalistycznych.

Producenci stanęli przed wyzwaniem usprawnienia procesu kontroli i łączności IoT. Zaczynając od konfiguracji maszyny, a kończąc na jej obsłudze i konserwacji, wydajność połączonych maszyn można zwizualizować za pomocą prostego programowania. Pomaga to zwiększyć produktywność i poprawić jakość w produkcji oraz w innych branżach. Firmy korzystające z kompaktowych maszyn muszą również wykorzystywać dane produkcyjne, wizualizować wydajność sprzętową oraz zapobiegać nagłym awariom i przestojom w pracy.

Nowa seria CP2E to ekonomiczny sposób na wdrożenie Internetu Rzeczy (IoT) do kompaktowych maszyn. Gromadzi ona dane dotyczące wydajności maszyny i udostępnia niezbędne informacje sieci hosta. Wstępnie zdefiniowane dane programu w formie bloku funkcyjnego ograniczają pracę związaną z jego tworzeniem i poprawiają jakość poprzez standaryzację. Dzięki temu w praktyce, prawie każdy może konfigurować maszyny, które przeprowadzają złożoną kontrolę, skracając czas potrzebny na programowanie, testowanie, debugowanie i konserwację. Ponadto rozszerzony zakres temperatur roboczych zapewnia niezawodne działanie w maszynach w przypadkach niestandardowych zastosowań, gdzie również rośnie zapotrzebowanie na sterowniki.

Model CP2E jest w pełni kompatybilny z wcześniejszymi rozwiązaniami firmy OMRON, takimi jak seria CP1.

Główne cechy i funkcje:

 1. Lepsza łączność dla urządzeń szeregowych i Ethernet
 • 2 porty Ethernet z funkcją przełączania: łączność między hostem i interfejsem HMI
 • Nawet 3 porty szeregowe dzięki montażowi karty opcjonalnej: otwarta łączność z urządzeniami szeregowymi
 1. Mniej wysiłku wkładanego w tworzenie złożonych maszyn

 

 • Bloki funkcyjne OMRON do pozycjonowania i sterowania
 • Uproszczone pozycjonowanie: funkcja pozycjonowania w 4 osiach z interpolacją liniową
 • Pozycjonowanie przy użyciu jednej instrukcji
 • Sterowanie PID z blokiem funkcyjnym automatycznego dostrajania zapewniający stabilną kontrolę temperatury
 1. „Zamontuj i zapomnij” – niezawodne rozwiązanie do wszystkich warunków środowiskowych 
 • Rozszerzony zakres temperatury roboczej zwiększa niezawodność w zastosowaniach specjalistycznych
 • Niewymagający zasilania akumulatorowego sprzęt zmniejsza koszty konserwacji
 • Wskaźniki LED zacisku wejściowego/wyjściowego umożliwiają szybkie rozwiązywanie problemów
 • Automatyczne wykrywanie i odzyskiwanie danych po wystąpieniu błędu bitowego zwiększa wydajność komputera, zapobiegając zatrzymaniu procesora

Dodając funkcjonalność Internetu Rzeczy (Internet of Things) do szerokiej gamy produktów, OMRON przyspiesza tworzenie inteligentnego zakładu produkcyjnego, co jest kluczem do realizacji autorskiej koncepcji firmy wraz z jej klientami: „innovative-Automation” oraz osiągnięcia znacznych ulepszeń wydajności.

Uwaga: przed użyciem urządzenia należy dokładnie zapoznać się z informacjami na temat środowiska instalacji oraz środków ostrożności zamieszczonymi w instrukcji obsługi.

Źródło: Omron