Chwytaki OnRobot przygotowane do pracy z większą liczbą robotów współpracujących

777

OnRobot, producentnarzędzi montowanych na końcu ramienia robota (ang. EOAT, end-of-armtooling), zaprezentował nowy cyfrowy konwerter I/O (ang. Digital I/O Converter) umożliwiający współpracę chwytaków RG2, RG6, Gecko i VG10 z szeroką gamą ramion robotycznych. Wprowadzenie nowego konwertera sprawia, że chwytaki mogą być w łatwy sposób skomunikowane z robotami Doosan,Fanuc, Kuka, Kawasaki, Nachi, Techman i Yaskawa.

„Chcemy zapewnić firmom możliwość korzystania ze współpracujących aplikacji i automatyzacji coraz większej liczby zadań niezależnie od marki robota, z którego korzystają. Wprowadzenie konwertera jest ważnym krokiem w tym kierunku” – mówi Aleksander Marinkovic, General Manager CEE, OnRobot.

Dzięki nowemu rozwiązaniu programowanie i przeprogramowanie robotówjest prostsze, co dodatkowo zwiększa efektywność zautomatyzowanej produkcji. Dla użytkowników może to także oznaczać redukcję czasu i kosztów integracji robotów w poszczególnych procesach.

Dostępne na rynku ramiona robotów w różny sposób odbierają sygnał I/O. Dzięki nowemu rozwiązaniu możliwe jest przekonwertowanie sygnału NPN w PNP oraz PNP w NPN. Co to oznacza dla operatorów robotów? Nie muszą już martwić się o przetwarzanie odbieranych sygnałów, bo w razie potrzeby konwerter umożliwi współpracę urządzeń korzystających z różnych standardów. Cyfrowy konwerter I/O zawiera także płytę adaptera służącą do mechanicznego dostosowania kołnierza robota typu A do innych rodzajów kołnierzy.

W ciągu najbliższych dwóch lat OnRobot planuje kilkukrotnie rozszerzyć ofertę i zwiększać w ten sposób zakres możliwości robotów oraz umożliwić ich zastosowanie w coraz większej liczbie branż.

Grafika przedstawia szczegółowe informacje na temat współpracy z konkretnymi modelami robotów, możliwej dzięki cyfrowemu konwerterowi I/O.Źródło: OnRobot