Case study: skuteczną automatyzację montażu THT

290

Integracja rozwiązań dostarczanych przez znanych dostawców, pozwala na skuteczną automatyzację montażu THT. Taka sytuacja ma miejsce w małopolskiej firmie Fitech. Dzięki stacjom montażowym nowej generacji, ręczne osadzanie komponentów elektronicznych może niebawem odejść w zapomnienie.

W przemyśle elektronicznym udało się zautomatyzować wiele procesów. W dużym stopniu dotyczy to również montażu. Są jednak zadania, które trudno powierzyć w całości robotom. Największe wyzwania stawia montaż przewlekany (THT). W fabrykach produkujących elektronikę, większość elementów przewlekanych wciąż osadzana jest na płytkach ręcznie. Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka. Chodzi m.in. o różne sposoby pakowania komponentów, ich niestandardową szerokość, odmienne kąty obsadzania czy konieczność formowania wyprowadzeń. Tego typu czynniki znacząco utrudniają realizację montażu THT za pomocą standardowych maszyn. Ograniczenia przełamywane są jednak coraz szybciej. Udaje się to m.in. krakowskiej firmie Fitech, która postawiła na współpracę z renomowanymi partnerami technologicznymi, takimi jak ABB, B&R czy Microsoft Azure.

Współpraca z renomowanymi partnerami przyspieszyła prace nad automatyzacją THT

Fitech to firma inżynierska z branży high-tech, obecna na rynku od blisko 25 lat. Spółka zajmuje się kompleksową automatyzacją i robotyzacją procesów produkcyjnych oraz systemów testowych dla wielu branż przemysłowych. Jej flagowym produktem jest AI.Rob – linia inteligentnych maszyn, stworzonych z myślą o łatwej integracji z innymi podzespołami, m.in. systemami wizyjnymi oraz rozwiązaniami opartymi o sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe.

Fitech tworzy autorskie rozwiązania, ale podejmuje również współpracę ze znanymi markami. Taka strategia pozwoliła firmie osiągnąć wysoką skuteczność w automatyzacji THT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj