Firma AV&R świętuje 25-lecie działalności. Dotrzymując tempa najnowszej robotyce i innowacyjności w branży lotniczej

906

4 listopada 1994 r. powstała grupa, która następnie przekształciła się w firmę z branży automatyki. W ciągu 25 lat mała firma techniczna z Quebec stała się światowym liderem w zakresie wykończeń powierzchni robotycznych i automatycznego sprawdzania powierzchni części inżynieryjnych do samolotów.

Eksperci w branży

Firma AV&R z Montrealu w Quebec początkowo zajmowała się automatyką w ogólnym zakresie. Jej twórcom przyświecał cel pozostania światowym liderem i uzyskania renomy organizacji eksperckiej. Dzięki nabytej wiedzy na temat branży lotniczej i wysokim technologiom spełniającym oczekiwania rynkowe, w 1. dekadzie XXI wieku firma specjalizowała się w wykańczaniu i sprawdzaniu części do turbin gazowych, np. łopatek. Z pomocą partnerów inwestycyjnych z Quebec, takich jak Fondaction and Fonds de solidarité FTQ, firma AV&R tworzy robotyczne systemy profilowania, polerowania, szlifowania i inspekcji powierzchni, które pomagają w zaspokajaniu technologicznych potrzeb producentów silników lotniczych na całym świecie – produkując części do samolotów. Firma AV&R zbudowała reputację globalnego eksperta dzięki stosowaniu technologii adaptacyjnych łączących w sobie analizę części i realizację procesu dopasowaną do specyfikacji konkretnych części. Systemy AV&R obecnie profilujące większość łopatek nowych eksploatowanych silników samolotów można napotkać na takich kontynentach jak Ameryka Północna, Europa czy Azja.

Firma, która humanizuje robotykę

Od samego początku twórcom AV&R przyświecał cel stawiania ludzi w centrum działań. Wizja ta przekłada się na chęć tworzenia systemów automatycznych, które są łatwe w eksploatacji, bezpieczne i proste w integracji z instalacjami produkcyjnymi. Projektowanie oprogramowania do zarządzania systemami robotycznymi pozwoliło AV&R na wdrożenie rozwiązań umożliwiających stosowanie produktów robotycznych wszystkim, również tym nieznającym się na programowaniu, co zapoczątkowało humanizację robotyki.

Po pierwsze innowacja

Interdyscyplinarny zespół firmy, w skład którego wchodzą inżynierowie elektrycy, jak również inżynierowie mechaniki i robotyki, a także programiści i eksperci w zakresie wizji, od samego początku pracuje nad projektowaniem innowacyjnych systemów robotycznych spełniających oczekiwania i wymogi branży lotniczej. Po wielu latach od powstania firmy AV&R – po złożeniu kilku wniosków patentowych – wykształciła ona niezrównaną specjalistyczną wiedzę ekspercką w zakresie technologii. Firma nadal kieruje się chęcią opracowywania innowacji. Kontynuując inwestycje w badania i rozwój oraz współpracując z kilkoma partnerami międzynarodowymi, firma w dalszym ciągu chce oferować coraz skuteczniejsze systemy robotyczne.

Technologie te pomogą w produkcji wydajniejszych silników lotniczych z pozytywnym oddziaływaniem na środowisko, ponieważ ograniczą zużycie paliwa.
W przyszłości innowacje w zakresie robotyki i wizje AV&R będą zróżnicowane. Będą one spełniały potrzeby przemysłu 4.0 oraz trendów w zakresie sztucznej inteligencji. Organizacja AV&R przewiduje, że w przyszłości będzie działać na polu najnowocześniejszych technologii. Ciągle udoskonala wiedzę ekspercką w zakresie łączenia czopów łopatek w turbinach gazowych, a także projektowania systemów, na które składa się automatyczna inspekcja wzrokowa i naprawa części do silników lotniczych.

Twórcy firmy są dumni z ćwierćwiecza jej istnienia. Są gotowi na innowację i rozwój w kolejnych latach i to w jeszcze większym zakresie. Działalność firmy była i będzie możliwa dzięki wieloletnim partnerom oraz ambicji i pomysłowości pracowników.

Kluczowe liczby:

  • 325 systemów eksploatowanych na całym świecie
  • Systemy w 15 krajach
  • Ponad 80% obecnie produkowanych łopatek do sprężarek wysokociśnieniowych jest profilowanych przez AV&R

Źródło: AVR&R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj