Autonomiczne roboty mobilne,gościnnie: Yacine Senhadri – Video poradnik

952

Podcast „technicznie rzecz biorąc” ma za zadanie uświadomić społeczeństwo jak ważna w dzisiejszych czasach jest automatyzacja, robotyzacja oraz cyfryzacja. Wyjaśnienie najnowocześniejszego świata technologii w prostych słowach oraz barwnych analogiach dla każdego!

W każdym odcinku poruszane są najnowsze technologie spod szyldu Przemysłu 4.0, a zapraszani goście są żywym dowodem na to, że autonomiczne roboty mobilne, drony czy sztuczna inteligencja nie są dla dzisiejszego społeczeństwa odległe.

Prowadzący podcast Łukasz Ziegler jest na codzień koordynatorem robotów mobilnych w pionierskiej firmie ProCobot. Jest pasjonatem najnowszych technologii używanych w przemyśle, z dużym naciskiem na nowatorską robotykę mobilną oraz sztuczną inteligencję.

Linki: YT: https://www.youtube.com/watch?v=SBWodlPLyZs&t=27s&ab_channel=Robotywsp%C3%B3%C5%82pracuj%C4%85ceURiMiRProCobot

Spotify: https://open.spotify.com/episode/29WE0QcQD0NgiMVGU2NMQQ

Pierwszy odcinek podcastu jest poświęcony autonomicznym systemom transportu wewnątrzzakładowego. Gościem programu prowadzonego przez Łukasza Ziegler, jest prezes oraz założyciel firmy Octant, YacineSenhadri.

W pierwszej kolejności Panowie rozmawiają o obecnej sytuacji transportu autonomicznego na rynku. W tej części wymieniają, jakie są najczęstsze aplikacje z użyciem robotów mobilnych, jak wyglądają wdrożenia takich rozwiązań od podszewki oraz jakie korzyści, motywacje i wartości dodane są najważniejsze dla klientów chcących zainwestować w flotę robotów mobilnych.

Łukasz Ziegler

Następnie rozmowa przenosi się w kręgi produkowania własnych produktów, w pełni kompatybilnych z robotami Mobile IndustrialRobots. Omawiany zostaje proces wdrożenia produktu, współpraca z dystrybutorem oraz nowatorskie zastosowania robotów w dobie pandemii COVID-19. Dodatkowym smaczkiem podcastu jest omówienie zdalnych integracji robotów mobilnych na zakładach przemysłowych. Przesłuchaj podcast „technicznie rzecz biorąc” na platformie YouTube lub Spotify.

Autor: Łukasz Ziegler
Źródło: Technicznie Recz Biorąc