Automatyzacja gospodarki magazynowej w namiotach magazynowych

706

Automatyzacja pracy magazynu, za którą kryje się wiele procesów logistycznych jest obecnie koniecznością. Podstawowe korzyści wiążą się z oszczędnością czasu, minimalizacją błędów i zwiększeniem bezpieczeństwa, obniżeniem kosztów związanych z zatrudnieniem.

Istnieje szereg rozwiązań, systemów takich jak zautomatyzowane systemy transportu, automatyczne regały, które kompleksowo  usprawniają i znacząco przyśpieszają proces kompletowania i przygotowania zamówień do wysyłki. Skuteczne wdrożenie rozwiązań automatyzujących gospodarkę magazynową wymaga przede wszystkim dogłębnej analizy wszystkich procesów logistycznych i magazynowych w firmie.

Jako interesujący przykład skutecznego wdrożenia rozwiązań automatyzujących pracę magazynu może posłużyć inwestycja firmy SAS – stęszewskiego producenta komponentów meblowych, który rozbudowuje swoje centra dystrybucyjne w oparciu o wieloletnie namioty magazynowe.

Firma posiada dziesięć centrów dystrybucyjnych na terenie całej Polski, co usprawnia proces obsługi klientów – firm produkujących meble na indywidualne zamówienie. Zamawiane są przede wszystkim płyty do produkcji mebli. Przed automatyzacją proces kompletowania zamówienia był czasochłonny i wymagał układania płyt w stosy przy pomocy wózka widłowego. Stale rosnący popyt wymusił szybką rozbudowę centrów dystrybucyjnych i poszukiwania rozwiązań, które mogą znacznie przyśpieszyć proces kompletowania zamówień.  Sortowanie i układnie płyt w stosy pod zamówienie klienta, a więc najbardziej istotny i czasochłonny  proces magazynowy w firmie SAS został znacząco usprawniony poprzez zastosowanie automatycznych podnośników podciśnieniowych, które docelowo mają pracować we wszystkich centrach dystrybucyjnych firmy. Inwestycja w gospodarkę magazynową firmy miała także inny równie znaczący aspekt.  Urządzenia zostały zainstalowane w kilku nowych magazynach – izolowanych namiotach magazynowych.

Zautomatyzowane podnośniki podciśnieniowe

Firma zdecydowała się zainwestować w izolowane hale namiotowe z dachem pompowanym produkowane przez zaprzyjaźnioną firmę Pol-Plan, także ze Stęszewa. Wbrew pozorom wieloletni namiot magazynowy nie jest rozwiązaniem tymczasowym ale  wytrzymałą konstrukcją z lekkich profili aluminiowych o maksymalnej rozpiętości do 60m, zaprojektowaną na dekady użytkowania, która w większości zastosowań nie ustępuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj