ASTOR i ProCobot zacieśniają współpracę na rynku polskim w zakresie rozwiązań MiR dla zrobotyzowanej intralogistyki

425

Dwie polskie firmy technologiczno-inżynierskie: ASTOR – dostawca nowoczesnych technologii dla przemysłu z zakresu systemów sterowania, systemów IT dla przemysłu (w tym oprogramowania SCADA) oraz robotów przemysłowych i mobilnych oraz ProCobot – dostawca robotów współpracujących i mobilnych, łączą siły na polskim rynku.

Partnerstwo i bliższa współpraca  w zakresie dystrybucji robotów mobilnych MiR jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój zrobotyzowanej intralogistyki i ma na celu lepszą obsługę klientów dzięki wzajemnej wymianie doświadczeń i wiedzy.

Obydwie firmy: ASTOR i ProCobot odnotowały rekordowe wyniki finansowe za 2021 rok. Aby móc dalej się rozwijać w dynamicznym tempie i być w stanie odpowiedzieć na ogromne zapotrzebowanie rynku, jeszcze w 2021 roku podjęły rozmowy, które zaowocowały podpisaniem oficjalnej umowy o wspólnej dystrybucji robotów Mobile Industrial Robots. Dla firmy MiR oznacza to możliwość jeszcze szerszego dotarcia do polskich przedsiębiorstw rozważających automatyzację intralogistyki.

Zgodnie z umową, firma ProCobot od 2022 roku posiada status Dystrybutora produktów MiR i partnera ASTOR, a firma ASTOR posiada status MiR Excellent Partner w Polsce. Umowa dystrybucyjna uwzględnia wzajemną wymianę doświadczeń i wiedzy projektowej, rozwój kompetencji w celu profesjonalnego świadczenia usług i edukacji klientów oraz szerokie propagowanie nowoczesnych rozwiązań dla zrobotyzowanej intralogistyki i produkcji.

Raport Międzynarodowej Federacji Robotyki IFR 2021 potwierdza: dynamika robotyzacji i automatyzacji intralogistyki znacząco wzrasta. Ożywienie gospodarki stwarza coraz lepsze warunki do tego, by Polska na przestrzeni najbliższych lat  zwiększyła znacząco gęstość robotyzacji w przemyśle, którą w dalszym ciągu jeszcze utrzymujemy na niskim poziomie w porównaniu z naszymi sąsiadami.

ProCobot, obecny na polskim rynku od 2013 roku, ma w ofercie roboty współpracujące UR, roboty mobilne MiR oraz innowacyjne roboty usługowe m.in. dla branży Horeca.

„Cobotyka zawsze była naszą pasją. Zaczynaliśmy od edukacji, budowania świadomości o robotyzacji i w końcu pierwszych pionierskich wdrożeń na rynku polskim. Obecnie mamy ponad 600 zainstalowanych cobotów i kilkuset zadowolonych Klientów w kraju i za granicą, co potwierdza naszą kompleksową wiedzę, kompetencje i doświadczenie w tej branży. Pierwszy cobot – to pierwszy krok w stronę cyfryzacji