ABB dostarczy ponad 250 robotów do produkcji nowego Mercedesa

951

ABB dostarczy ponad 250 robotów firmie Valmet Automotive produkującej nadwozia do SUV-a Mercedes-Benz GLC w fabryce w Uusikaupunki w Finlandii. Produkcja SUV-a GLC rozpocznie się na początku 2017 roku.

Jest to największy kontrakt na roboty przemysłowe w historii Finlandii. Łączna liczba robotów ABB używanych przez Valmet Automotive podwoi się i wyniesie ponad 500. Niedawno zapowiedziana nowa linia produkcyjna jest projektem typu greenfield, który składa się z linii głównych i komórek montażu podzespołów. Dodatkowe roboty zwiększą elastyczność produkcji fińskiego dostawcy przemysłu motoryzacyjnego, przyczyniając się do zwiększenia wydajności i skrócenia czasu realizacji zamówień.

„Elastyczne i inteligentne technologie produkcyjne ABB pomogą firmie Valmet Automotive obniżyć koszty inwestycyjne, zwiększyć produktywność i szybko reagować na potrzeby rynku”, powiedział Pekka Tiitinen, szef Dywizji Automatyzacji Produkcji i Napędów w ABB. „Poprawa produktywności przemysłowej jest jednym z głównych czynników wzrostu w strategii Next Level firmy ABB.”

Rozwiązania biznesu robotyki ABB gwarantują klientom takim jak Valmet Automotive najwyższą wydajność procesów produkcyjnych, co pozwala budować samochody z dużo bardziej precyzyjnymi spawami i większą dokładnością inżynierską. Zamówienie obejmuje roboty z linii IRB 6700, wprowadzone na rynek w 2013 roku, które są silniejsze i o 15 proc. bardziej efektywne energetycznie niż poprzednie modele. Linia IRB 8700, z największym robotem firmy ABB, oferowanym od listopada ubiegłego roku, mającym zasięg 3,5 metra oraz udźwig do 800 kg, również stanowi część zamówienia.

źródło: http://www.abb.pl/cawp/seitp202/c8a840862c638ad3c1257f7f0044fa91.aspx

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj